MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ CUKIERNICZY

Pf 1479408774 (copy)

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ CUKIERNICZY

Dnia 16 listopada 2016 r. w Cukierni – Kuczora odbył się Międzyszkolny Turniej Cukierniczy. Wzięli w nim udział uczniowie z ZSZ Nr 2 i ZSS we Wrześni kształcący się w zawodzie cukiernik. Turniej ten stanowi eliminacje do turniejów wojewódzkich i ogólnopolskich w zawodzie cukiernik.

Do eliminacji przystąpiło 26 uczniów – 6 z klasy III ,  8 z klasy II  i  12 z klasy I.

Zadaniem dla uczniów z klasy pierwszej było wykonanie figurek marcepanowych, złożenie tortu oraz podglądanie i dopingowanie starszych kolegów.

Dla uczniów z klasy drugiej i trzeciej turniej składał się z dwóch części:

• część teoretyczna
    • 50 zadań zamkniętych dotyczących technologii i techniki produkcji cukierniczej
  • część praktyczna z tematem przewodnim „W krainie dobranocek”
    • tort 1-piętrowy
    • figurki z marcepana (2 x 2)
    • ciastka bankietowe (2 x 5)
    • napisu okolicznościowego z czekolady

Prace uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie:

mistrz cukiernik Przemysław Kuczora

mistrz cukiernik Marcin Parysek

mgr inż. Dorota Kaczmarek

mgr inż. Anna Stanisławczyk

Tematyka turnieju zaowocowała pojawieniem się m.in. Pszczółki Mai, Reksia Minionków, Smerfów, Makka Pakki, Małej Mi i wielu innych bohaterów z bajek.  Uczniowie przystępujący do turnieju zaprezentowali umiejętności zawodowe na bardzo zróżnicowanym poziomie. Komisja turniejowa oceniała organizację pracy, pomysłowość i zastosowanie nowych technik przy sporządzaniu tortów, technikę modelowania figurek marcepanowych, czytelność i estetykę wykonania napisu z czekolady.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów odbyło się przy udziale Dyrektora ZSZ Nr 2 p. Macieja Mielczarka i komisji oceniającej:

Wyniki z części teoretycznej:

I miejsce                     Roksana Bartłomiejczak        kl. II fw
II miejsce                    Wiktoria Bączkiewicz            kl. III kw

III miejsce                  Renata Miłowska                  kl. III kw

Wyniki z części praktycznej:

I miejsce                     Wiktoria Bączkiewicz            kl. III kw

II miejsce                    Adrianna Grodzka                 kl. III kw

III miejsce                  Paulina Kamińska                  kl. III kw

Ostateczne wyniki turnieju:

I miejsce                     Wiktoria Bączkiewicz         kl. III kw  praktyki „Cukiernia Kuczora”
II miejsce                   Adrianna Grodzka               kl. III kw  praktyki „Cukiernia Cezar”