Andrzejki szkolne

20161130 085846 (copy) (copy) (copy)

Andrzejki to idealny czas na wróżby. Samorząd Szkolny i uczniowie kl. II TL Miłosz Adamczewski, Dominik Koska, Marek Nowicki, Jakub Siwa, Krystian Zioła pod opieką p. Małgorzaty Nowak i p. Marioli Musielak zorganizowali dn. 30.11.2016 r. andrzejki. Wróżenie praktykowały już nasze prababki  Najpopularniejsze wróżby andrzejkowe to lanie wosku, wróżby z kart klasycznych oraz wszelkiego rodzaju wróżby miłosne, między innymi ze skórką jabłka, butami u progu, studnią, męskimi imionami wkładanymi pod poduszkę. Specjalnie dla uczniów i nauczycieli w  świetlicy szkolnej można było powróżyć z kości, z kart  podać datę urodzenia i sprawdzić co czeka w nadchodzącym roku. A dla wszystkich łasuchów było ciastko z wróżbą.

Małgorzata Nowak