KONKURS MATEMATYKA PO ANGIELSKU I NIEMIECKU

Kon ang i niem (copy)

KONKURS MATEMATYKA PO ANGIELSKU I NIEMIECKU

Jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs Matematyka po angielsku i niemiecku. Podczas konkursu uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne w językach obcych. Były to zarówno proste zadania algebraiczne jak i trudniejsze zadania z treścią. Laureatami części niemieckojęzycznej zostały: I miejsce: Weronika Tłoczek z kl. III sp, II miejsce: Jagoda Sypniewska z kl. 1 sw oraz III miejsce: Izabella Kalińska z klasy 1 kc. Jeśli chodzi o część anglojęzyczną to po przeprowadzeniu konkursu musiała się odbyć dogrywka, podczas, której to pięć dziewcząt zdobyło równorzędnie I miejsce. Były to: Katarzyna Mikołajczak, Joanna Perkiewicz i Weronika Rewers z klasy 2TL, Oliwia Głowska z klasy 1TL oraz Angelika Staniszewska z klasy 3 sp.  Wszyscy zwycięzcy otrzymali drobne upominki i dyplomy.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy.

A. Kubiaczyk, M. Nowak, B. Szymańska