TYDZIEŃ KULTURY EUROPEJSKIEJ

TYDZIEŃ KULTURY EUROPEJSKIEJ

W tym roku szkolnym obchody naszego Tygodnia Kultury Europejskiej skupiały się wokół trzech tematów: Motoryzacja europejska, Bajki i baśnie europejskie oraz Piłka nożna w Europie. Nasza szkoła została przystrojona licznymi plakatami w zakresie tej tematyki przygotowanymi przez wielu uczniów, jak również zostały przeprowadzone konkursy, w których uczniowie mogli wykazać się wiedzą z zakresu piłki nożnej, bajek i baśni oraz przygotować pracę na konkurs: Obcojęzyczna Kartka Świąteczna.

Laureaci konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową:

I miejsce: Sandra Antczak kl. I fw

II miejsce: Angelika Kruk kl. III sw

III miejsce: Michał Głowacki kl. III ms

Wyróżnienia: Karolina Kruszyńska kl. II ku, Izabella Wawrzyniak kl. 1TL, Anna Samelak kl. II sp, Kacper Pawlak kl. I mw, Kinga Pietryga kl. III ku, Michalina Migdał kl. III ku.

Wszyscy uczniowie prac otrzymali słodkie upominki od pani E. Raczak

Laureaci konkursu o Bajkach i baśniach:

Maria Hałas z kl. I fw

Julia Nijak kl. I kc

Korneliusz Szykowny kl.  fw

Laureaci konkursu o Piłce nożnej:

Po zaciętej dogrywce zwycięzcami zostali:

I miejsce Koska Dominiki kl. 2TL

II miejsce Krupa Tobiasz kl. 2TL

III miejsce Dawid Strzelecki kl. 1TL

Przez cały tydzień uczniowie mogli zapoznawać się z informacjami zamieszczonymi na gazetkach ściennych dotyczącymi wyżej wspomnianych tematów. Mamy nadzieję, że udało im się ich wiedzę w tej tematyce poszerzyć i zachęcić ich do jej pogłębiania.

Wszystkim osobom chętnym, które zaangażowały się w nasz projekt serdecznie dziękujemy, a laureatom konkursów gratulujemy.

A. Kubiaczyk, E. Raczak, B. Szymańska, L. Szczublewska