XVIII Edycja Olimpiady Techniki Samochodowej z udziałem naszych uczniów

Mtaynhg3njg 12579368 12579362

XVIII Edycja Olimpiady Techniki Samochodowej

W dniach 17-18.03.2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych  Nr 2 we Wrześni wzięli udział w XVIII Edycji Olimpiady Techniki Samochodowej, która odbyła się w murach Politechniki Warszawskiej. Organizatorami tej prestiżowej imprezy w której wrzesińska młodzież brała udział już po raz piąty, była Redakcja Auto- Moto Serwis oraz Wydawnictwo Komunikacji i Łączności.

Celem Olimpiady było upowszechnianie i pogłębianie wiedzy z zakresu techniki samochodowej oraz rywalizacja pomiędzy szkołami o tytuł Samochodowej Szkoły Roku. Tegoroczny półfinał odbył się 18 marca 2017 roku, a uczniami reprezentującymi „Koszary” byli Łukasz Skrzypczak i Sebastian Kędziora.

Olimpiada miała zasięg ogólnopolski i została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W jej trakcie oceniana była wiedza z zakresu podstaw konstrukcji maszyn, budowy pojazdów samochodowych, diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych, umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi. Oceniana była również wiedza z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy i ochrony środowiska.

Laureatami tegorocznej edycji zostanie trzech uczniów, którzy uzyskają największą liczbę punktów po zsumowaniu wyników z II i III etapu, a finaliści i laureaci będą zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Naszym półfinalistą życzymy powodzenia i awansu do ścisłego finału, który odbędzie się w maju bieżącego roku.

Dumny wychowawca: DariuszBibel