DZIEŃ PAPIESKI

Caritas symbol

„DZIEŃ PAPIESKI”

Dnia 12 października br., obchodzony był w naszej szkole Dzień Papieski. W związku z tą uroczystością, na 2 i 3 godz. lekcyjnej w auli, Szkolne Koło Caritas pod opieką p. M. Nowak i ks. B. Czulińskiego, zorganizowało konkurs dotyczący życia i działalność św. Jana Pawła II.

Do wzięcia udziału zaproszono uczniów następujących klas:

1 TL, 4 TH/K, 2 SP/WZ, 2 KU/WZ, 3 KU/WZ, 1 MS/WZ, 3 MS/WZ, 1 FR/WZ, 2 FR/WZ, 3 FR/WZ, 1 B/WZ, 2 A/WZ, 3 A GM, 3 B GM.

Wychowawcy w/w klas, w trakcie godziny wychowawczej wyłonili dwóch przedstawicieli, którzy wzięli udział w konkursie. Każdy z wybranych uczniów otrzymał zakres materiału, z którego mógł się przygotować. Uczniowie rozwiązywali test wyboru. Test składał się z 30 pytań.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Agnieszka Stajkowska kl. II SP/WZ

II miejsce: Tomasz Helsner kl. III MS/WZ

III miejsce: Jakub Siwa kl. I TL

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu obrazki i niespodziankę: kremówki papieskie. Dodatkowo zwyciężczyni konkursu wraz z klasą II SP/WZ, wybierze w październiku jeden dzień bez pytania, kartkówek i sprawdzianów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

M. Nowak

B. Czuliński