Zostań mistrzem ortografii

Konkurs ortograficzny 2 (copy)

25 października odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu ortograficznego „Zostań mistrzem ortografii”, w którym udział wzięła rekordowa, czterdziestoosobowa grupa uczniów. Tekst konkursu, tradycyjnie przygotowany przez panią Anetę Włodarczyk, przysporzył wielu z nich  nie lada trudności. Uczestników zafrasowały choćby takie słówka, jak: bohomazy, poniewczasie,  półhektarową czy mieć hyzia. Po wnikliwym przeanalizowaniu wszystkich prac komisja wyłoniła zwycięzców, którym dyplomy i nagrody wręczył 2. listopada 2017 oraz gratulował sukcesu pan dyrektor Maciej Mielczarek. I miejsce zajęła uczennica klasy III TL – Weronika Rewers. Na drugim miejscu uplasowały się Sandra Kasznia z I TL oraz Krystyna Rodak z I FW. III miejsce na podium zajęła Kinga Wrzosek z I TL. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne zmagania z ortografią w przyszłym roku.

B. Szymańska i A. Włodarczyk