POWIATOWY TURNIEJ CUKIERNICZY

POWIATOWY TURNIEJ CUKIERNICZY

Dnia 21 listopada 2017 r. odbył się Powiatowy Turniej Cukierniczy. Wzięli w nim udział uczniowie z ZSZ Nr 2 i ZSS we Wrześni kształcący się w zawodzie cukiernik. Turniej ten stanowi eliminacje do turniejów wojewódzkich i ogólnopolskich w zawodzie cukiernik.

Do eliminacji przystąpiło 9 uczniów – 4 z klasy III ,  2 z klasy II  i  3 z klasy I.

Turniej składał się z:

• części teoretycznej
    • 50 zadań zamkniętych dotyczących technologii i techniki produkcji cukierniczej
  • części praktycznej z tematem przewodnim „POWIEW WIOSNY”
    • tort 1-piętrowy
    • figurki z marcepana (2 x 2)
    • napis okolicznościowy z czekolady

Uczniowie przystępujący do turnieju zaprezentowali umiejętności zawodowe na wysokim poziomie. Komisja turniejowa oceniała organizację pracy, pomysłowość i zastosowanie nowych technik przy sporządzaniu tortów, technikę modelowania figurek marcepanowych, czytelność i estetykę wykonania napisu z czekolady.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów odbyło się przy udziale Dyrektora ZSZ Nr 2 p. Macieja Mielczarka i komisji oceniającej:

Wyniki z części teoretycznej:

I miejsce                     Roksana Bartłomiejczak        kl. III fw
II miejsce                    Wojciech Kolbertowicz         kl. II kc

III miejsce                  Karolina Musielak                 kl. III fw

Wyniki z części praktycznej:

I miejsce                     Roksana Bartłomiejczak        kl. III fw

II miejsce                    Karolina Musielak                 kl. III fw

III miejsce                  Paulina Lewandowska           kl. III fw

Ostateczne wyniki turnieju:

I miejsce                     Roksana Bartłomiejczak     kl. III fw

II miejsce                   Karolina Musielak               kl. III fw

III miejsce                  Paulina Lewandowska        kl. III fw

W XXIII Ogólnopolskim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik reprezentować będzie Powiat Wrzesiński Roksana Bartłomiejczak, natomiast w XXI Ogólnopolskim Turnieju Cukierniczym im. W. Kandulskiego wystąpią Roksana Bartłomiejczak i Karolina Musielak.