Tydzień Kultury Europoejskiej

Images (2)

W  dniach od 27 listopada do 1 grudnia w naszej szkole przeżywaliśmy coroczny Tydzień Kultury Europejskiej. W tym roku poszliśmy w smak wszystkim „słodyczożercom” i wymyśliliśmy temat „Słodycze w Europie”. Na korytarzach pojawiły się plakaty o słodyczach w językach obcych, quiz o ulubionych tradycyjnych słodkościach w krajach europejskich oraz mnóstwo przepisów na europejskie ciasta. Z inicjatywy klasy II kc (kucharze i cukiernicy) oraz przy finansowym wsparciu Rady Rodziców miała w tym tygodniu również akcja „Cookies for everyone” czyli „Ciasteczka dla każdego”. Uczniowie klasy II kc  28 listopada upiekli pyszne ciasteczka według przepisu  niemieckiego (Zimtplätzchen-cynamonowe ciasteczka)oraz angielskiego (Shortbread- ciasteczka maślane) a następnego dnia rozdali je społeczności uczniowskiej. Ciasteczka musiały bardzo smakować bo rozeszły się lotem błyskawicy. A teraz szybka i słodka lekcja angielskiego i niemieckiego:

to have a sweet tooth-  uwielbiać słodycze     I have a sweet tooth.-Uwielbiam słodycze.

die Naschkatze-łasuch     Ich bin eine Naschkatze-Jestem łasuchem

And you?  Und du?

Organizatorzy Tygodnia Kultury Europejskiej: p.Edyta Raczak, p. Aleksandra Kubiaczyk, p.Beata Szymańska, p.Dariusz Dobrucki przy nieocenionym wsparciu p. Małgorzaty Nowak