Podsumowanie Konkursów Matematycznych

Img 20180608 095802 hdr (copy)

Podsumowanie Konkursów Matematycznych

8 czerwca 2018 r. w pięknie udekorowanej na tę okazję sali widowiskowo – sportowej w Pyzdrach odbyło się XVIII Podsumowanie Konkursów Matematycznych przeprowadzonych w roku szkolnym 2017/2018 w powiecie wrzesińskim, zorganizowane przez Szkołę Podstawową  im. Jana Pawła II w Pyzdrach oraz Samorządową Szkołę Podstawową nr 3 im. Mikołaja Kopernika we Wrześni

Na uroczystość zaproszeni byli przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, przedstawiciele Wielkopolskiego Towarzystwa Matematycznego "Kangur", dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz przede wszystkim uczniowie z wszystkich etapów edukacyjnych – począwszy od kl. 2 szkól podstawowych aż do kl. 3 technikum, którzy odnieśli sukcesy w licznych konkursach matematycznych na różnych poziomach (dokładna lista nagrodzonych oraz galeria zdjęć  znajduje się na stronie www.wrzesnia.info.pl).

Wśród nagrodzonych znaleźli się również  uczniowie naszej szkoły Dawid Czarnecki z kl. IITL oraz Roksana Bartłomiejczak z kl. III fw - finaliści Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego Supermatematyk. Dawid Czarnecki oraz Weronika Rewers z kl. IIITL otrzymali również nagrody w Powiatowym Konkursie Matematycznym.

Ceremonia nagradzania najlepszych matematyków w powiecie połączona była z licznymi występami uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pyzdrach, którzy zaprezentowali mnóstwo swoich artystycznych umiejętności – w oprawę artystyczną zaangażowane były całe klasy.

Po zakończonej części oficjalnej zaproszono wszystkich na poczęstunek a następnie zwiedzanie Muzeum Regionalnego Ziemi Pyzderskiej oraz muralu historycznego.