ANGIELSKI W PIOSENCE

1 (copy)

W dniu 7 listopada mieliśmy okazję, na zaproszenie pozostałych szkół średni z Wrześni, brać udział w konkursie „Angielski w piosence”. Konkurs ten odbywał się w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza. Z naszej szkoły brały w nim udział dwie drużyny dwuosobowe w składzie: Jakub Kurek i Damian Koralewski oraz Karol Jaskuła i Maciej Szczublewski. Chłopcy musieli rozwiązać kilka różnorodnych zadań podczas słuchania piosenek o zróżnicowanej tematyce, w języku angielskim. Przykładowymi zadaniami było na przykład uzupełnianie luk, tłumaczenie fragmentów tekstów, wielokrotny wybór lub też rozpoznanie wykonawcy i tytułu utworu. Naszym uczniom niestety nie udało się zdobyć wystarczającej liczby punktów, aby stanąć na podium, ale poszło im całkiem nieźle. Ponadto należy przyznać, że poziom konkursu, jak i ich uczestników był bardzo wysoki. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku powstanie II edycja konkursu i że w nim również weźmiemy udział oraz że uda nam się zdobyć miejsce wśród laureatów.

A. Kubiaczyk