TURNIEJ KUCHARSKI

20181201 203059 (copy)

TURNIEJ KUCHARSKI

Dnia 19 listopada 2018 r. odbył się Szkolny Turniej Kucharski, który stanowi eliminacje do turniejów wojewódzkich i ogólnopolskich w zawodzie kucharz. Turniej składał się z:

• części teoretycznej - 30 zadań zamkniętych dotyczących technologii, wyposażenia i podstaw żywienia człowieka;
  • części praktycznej z tematem przewodnim „Wariacje z wieprzowiną”.

Uczniowie przystępujący do turnieju zaprezentowali umiejętności zawodowe na wysokim poziomie. Komisja turniejowa oceniała organizację pracy, pomysłowość i zastosowanie nowych technik przy sporządzaniu potraw oraz sposób ich eksponowania.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów odbyło się przy udziale Dyrektora ZSZ Nr 2 p. Macieja Mielczarka i komisji oceniającej:

Wyniki z części teoretycznej:

I miejsce                     Adam Szczepański
II miejsce                    Anna Nowaczyk

III miejsce                  Patryk Krzywdziński

Wyniki z części praktycznej:

I miejsce                     Agata Iwanowska

II miejsce                    Patryk Krzywdziński

III miejsce                  ex aequo Anna Matuszak, Norbert Młodzikowski

Ostateczne wyniki turnieju:

I miejsce                     ex aequo Agata Iwanowska praktyki Restauracja „Margeritta” Września

Patryk Krzywdziński praktyki Restauracja „Aleksandra” Września

III miejsce                  Adam Szczepański praktyki Restauracja „Pod Jesionami” Września

W eliminacjach wojewódzkich II Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz reprezentować będzie Powiat Wrzesiński cała zwycięska trójka. Trzymamy kciuki.

DK