Zbiórka zabawek

P 20181204 131909 (copy)

MAMY OTWARTE SERCA NA POTRZEBY INNYCH

Uczniowie klasy 2 TL wyszli z bardzo wspaniałą inicjatywą, zdecydowali bowiem, że nie będą robić sobie wzajemnie prezentów gwiazdkowych, lecz pieniążki które na to by przeznaczyli przekażą na dwa szczytne cele. Pierwszy z nich to wsparcie zbiórki zabawek dla dzieci z oddziału onkologicznego poznańskiego szpitala, która była do dnia dzisiejszego organizowana przez OSP Września. Druga zaś, to zbiórka na rzecz zwierząt znajdujących się we wrzesińskim schronisku. Wpadli też na pomysł, aby akcjami tymi „zarazić” innych uczniów naszej szkoły, jak również jej pracowników.

W pierwszej zbiórce udało nam się zebrać zarówno pieniądze jak i dary w postaci zabawek, książeczek, przyborów papierniczych. Pieniądze zaś wymieniliśmy w sklepie również na zabawki różnego  rodzaju dla małych pacjentów.

Jeśli chodzi o drugą inicjatywę, dla schroniska, to akcja jeszcze trwa do 14.12.2018. Jednak już możemy się pochwalić, że udało nam się zebrać pieniążki, za które kupimy karmę dla zwierząt, zabawki oraz smycze, jak również otrzymaliśmy dużą ilość kocy, poduszek i śpiworów, które również zostaną podarowane do schroniska, aby ocieplić budy zwierzaków na zimę. Karma dla kotów i psów też już do nas trafiła.

Pragnę z tego miejsca serdecznie podziękować przede wszystkim moim wychowankom, uczniom klasy 2 TL, za wsparcie tak wspaniałomyślnych inicjatyw i szerzenie tym samym postaw godnych naśladowania przez innych. Co więcej, dziękuję wszystkim pozostałym uczniom i pracownikom szkoły, którym los chorych dzieci, jak i bezdomnych zwierząt nie jest obojętny, szczególnie teraz w tym przedświątecznym okresie.

Wychowawczyni kl. 2 TL

A. Kubiaczyk