ODWIEDZINY W DPS MIELŻYN

Caritas symbol

Dn. 17.12.2018 r. wolontariusze wraz z opiekunami p. Małgorzatą Nowak i ks. Wojtkiem Muchyńskim odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie.

W tym dniu grupę wolontariacką tworzyli uczniowie kl. III TL: Dominika Kubiak, Sara Rewers, Anita Wolniewicz, Klaudia Maślij, Patrycja Stachowska, Oliwia Kubczak. Celem wyjazdu było przekazanie darów podopiecznym (słodycze i środki chemiczne) oraz wspólne spędzenie czasu z podopiecznymi. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych -  wspólnie wykonać plakaty świąteczne. Wyjazd był dla uczniów prawdziwą lekcją, która uczy szacunku i życzliwości do drugiego człowieka.

Składam serdeczne podziękowania osobom, które wsparły akcję zbierania darów do DPS Mielżyn.

Małgorzata Nowak