NARODOWE CZYTANIE 2019

2019 06 13   dzien narodowego czytania 7 wrzesnia plakat page 0 (copy)

NARODOWE CZYTANIE 2019

Tegoroczne Narodowe Czytanie zostało objęte patronatem przez naszą prezydencką parę, aby podkreślić jak ważny jest rozwój czytelnictwa przede wszystkim w śród młodych ludzi, ale nie tylko.

Do tego rocznego czytania zostały wybrane nowele polskich autorów i trzeba przyznać, że był to bardzo dobry wybór, gdyż dzięki ich krótkiej formie, udało nam się wspólnie przeczytać aż dwie w całości: „Sachem” Henryka Sienkiewicza oraz „Dym” Marii Konopnickiej. Do tego udało nam się jeszcze doczytać fragment noweli Stefana Żeromskiego „Rozdziobią nas kruki i wrony”.

Należy też wspomnieć, że całe nasze wspólne spotkanie zostało zorganizowane dzięki pani Kowalewskiej, naszej polonistce, która zarejestrowała naszą szkołę oficjalnie, a tym samym otrzymaliśmy piękną pamiątkową pieczęć, której wizerunek uczniowie mogli sobie zrobić w książce lub zeszycie na pamiątkę. Wsparcia także udzielała jej pani Raczak, zawsze blisko związana z książką i naszą szkolną biblioteką oraz szerzeniem czytelnictwa wśród naszych uczniów.

Bardzo miło nam było słuchać polskich nowel czytanych przez naszego pana dyrektora Macieja Mielczarka oraz chętnych nauczycieli, a najbardziej w wykonaniu naszych uczniów, którym nie zabrakło odwagi, aby podzielić się swoimi interpretacjami tekstów.

Mamy nadzieję, że tego typu spotkania nie tylko zachęcą uczniów do czytania, ale przede wszystkim do czytania tekstów mających głębię i niosących ze sobą pewne wartości, które po przeczytaniu pozostawiają nas z pewnymi przemyśleniami na przyszłość.