Baner 2018
Orzel

Europejski Dzień Języków 26 września

Logo

Zdj%c4%99cie g%c5%82%c3%b3wne

Europejski Dzień Języków 26 września

Początkowo nazywany Międzynarodowym Dniem Języków Obcych. Został on ustanowiony Przez Radę Europy w 2001 roku. Obchodzi on swoje urodziny zawsze 26 września, a  w tym roku już 19. W święcie tym, bierze udział 47 państw z całej Europy. Organizują one różnego rodzaju festyny i konkursy, aby pokazać jak ważne są języki obce i ich obecność w naszym codziennym życiu.

Głównymi celami tego święta jest uświadomienie, w szczególności młodym ludziom, jak ważna jest nauka i znajomość języków obcych. Pomaga to bowiem w porozumiewaniu się z innymi bez barier, a tym samym likwidację uprzedzeń i stereotypów względem innych narodowości. Pomaga to również w pewien sposób mieszać się różnym kulturom i tworzyć nowe horyzonty. Podkreśla też ważność naszej świadomości kulturowej, względem swojego państwa oraz naszych europejskich sąsiadów, którą powinniśmy chronić i pielęgnować.

Projekt ten koordynowany jest przez CILT: National Centre for Languages. Na tej stronie internetowej znajdziecie więcej informacji - http://edl.ecml.at/

Ponadto jeśli chcecie, możecie przyłączyć się do społeczności Facebook’a, która popiera działalność na rzecz języków obcych. Projekt ten funkcjonuje pt.: „Języki otwierają drzwi”. Wystarczy znaleźć nas na facebooku i zaprzyjaźnić się z nami, aby znaleźć nowych, zagranicznych przyjaciół, z którymi nie tylko można szkolić swoje umiejętności w porozumiewaniu się w języku obcym, ale poznawać kulturę innych państw i europejski świat. Informacje z tym zwiana znajdziesz również pod linkiem:

http://edl.ecml.at/LanguageFun/Facebook/tabid/1530/language/en-GB/Default.aspx

<< wstecz