Sprawdzian umiejętności fryzjerów w ZSZ Nr2 we Wrześni

Sprawdzian umiejętności fryzjerów w ZSZ Nr2 we Wrześni

17 listopada w Zespole Szkół Zawodowych Nr2 odbył się sprawdzian umiejętności praktycznych uczniów uczących się w zawodzie fryzjer.

Przed Komisją Egzaminacyjną stanęli uczniowie klas II i III.

Miał on na celu doskonalenie warsztatu pracy oraz sprawdzenie  umiejętności praktycznych przed egzaminem czeladniczym, który uczniowie zdają po zakończeniu trzyletniej edukacji przygotowującej do pracy w zawodzie.

Klasa II miała do wykonania fale wyciskane na mokro oraz pierścienie płaskie i spiralne. Natomiast uczniowie klasy III w dziale damskim wykonali trwałą ondulację oraz strzyżenie i modelowanie fryzury użytkowej. W dziale męskim: strzyżenie i modelowanie fryzury użytkowej.

Nad przebiegiem egzaminu czuwała Komisja składająca się z członków Sekcji Fryzjersko-Kosmetycznej we Wrześni pod przewodnictwem p. Mirosławy Ogrodowczyk, którzy nie tylko oceniali, ale także wspierali uczniów merytorycznie dając konstruktywne wskazówki. Wydarzeniu przyglądał się zaproszony Cechmistrz Cechu Rzemiosł Różnych p. Marian Gawron oraz dyrektor szkoły p. Maciej Mielczarek. Kolejny taki egzamin w maju.

Mariola Musielak