KONKURS WIEDZY O WIESZCZACH ROMANTYCZNYCH

Zdj%c4%99cie whatsapp 2022 10 28 o 07.29.38 easy resize.com

Kolejnym przedsięwzięciem po konkursie recytatorskim, plastycznym i Narodowym Czytaniu, które odbyło się w naszej szkole w związku z trwającym Rokiem Polskiego Romantyzmu, był  KONKURS WIEDZY O WIESZCZACH ROMANTYCZNYCH.

Zainteresowanie konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania przygotowujących go polonistek-  p. Anety Włodarczyk i p. Joanny Kowalewskiej. W konkursie wzięło bowiem udział aż 46 uczestników z klas 3 LT, 4 LT i 4 TL, którzy musieli wykazać się szczegółową wiedzą  z biografii Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego, ale także doskonałą znajomością utworów tych poetów.

A jak poradzili sobie szkolni miłośnicy romantyzmu? Ogłoszenie wyników konkursu już wkrótce…