KOSZARY - znowu w WARSZAWIE

Dscf3958

XVII  Ogólnopolska Olimpiada Techniki Samochodowej

Już po raz siedemnasty - Redakcja „Auto -Moto Serwisu” oraz „Wydawnictwo Komunikacji i Łączności” zorganizowały Ogólnopolską Olimpiadę Techniki Samochodowej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (techników, zasadniczych szkół zawodowych i szkół policealnych) kształcących w zawodach z zakresu techniki samochodowej.

Celem Olimpiady było upowszechnianie i pogłębianie wiedzy z zakresu  techniki samochodowej oraz szlachetna rywalizacja pomiędzy szkołami o tytuł - „Samochodowej Szkoły Roku.

Tegoroczny półfinał odbył się 19 marca 2016 roku w siedzibie Politechniki Warszawskiej na Wydziale Samochodówi Maszyn Roboczych. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni już poraz czwarty byli uczestnikami Olimpiady.

W tym roku szkolnym „Koszary” reprezentowali:

Łukasz Skrzypczak

Bartosz Ossuch                         wszyscy z II mps

Sebastian Kędziora

Pytania obejmowały:

wiedzę podstawową -  elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny, maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz

wiedzę specjalistyczną - budowa, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych

z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów BHP.

Poziom trudności poszczególnych zadań był zróżnicowanyi wymagał naprawdę dużej wiedzy. Naszym półfinalistom życzymy awansu do ścisłego finału który odbędzie się w maju br.!!!!!!

szczególnie dumny wychowawca - Dariusz Bibellaugh