Narodowe Czytanie 2023

Received 994239981728077

W piątkowy poranek 8 września aula szkolna wypełniła się miłośnikami literatury pięknej, którzy zgromadzili się, aby wziąć udział w 12. odsłonie Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą była powieść „Nad Niemnem”- jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.

Spotkanie rozpoczęła pani Aneta Włodarczyk, która powitała uczestników i przeczytała fragment okolicznościowego listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy zachęcającego do wspólnej lektury powieści Elizy Orzeszkowej. Następnie uczniowie z klas 1ALT, 3LT i 2WKB odczytali wybrane fragmenty utworu. Podczas przerwy wszyscy chętnie zregenerowali siły korzystając ze słodkiego poczęstunku.

Na zakończenie tradycyjnie uczniowie mogli w egzemplarzach „Nad Niemnem” lub w zeszytach przybić pamiątkową pieczęć.

Organizatorkami akcji były panie Aneta Włodarczyk, Aleksandra Kubiaczyk i Joanna Kowalewska.