11 Listopada- Święto Niepodległości

2

Święto Niepodległości to czas zadumy i wspomnień oraz refleksji nad tymi, którzy swe życie oddali w walce o wolność naszej Ojczyny. To czas przypominania nam, jaki trud musiał zostać podjęty, aby naszą Ojczyznę wyzwolić. To czas przestrogi, aby nigdy już do takiej sytuacji nie dopuścić, aby nasza Ojczyzna i wolność Polakom została odebrana. Dla naszej społeczności szkolnej, to również czas włączenia się w ogólnopolską akcję odśpiewania Hymnu Narodowego -  #niepodległadohymnu. Kultywujemy ją już od pięciu lat, pamiętając o właściwej postawie, stroju i zachowaniu podczas odśpiewania czterech zwrotek Hymnu. Pozwala nam to dbać i rozwijać postawę patriotyczną wśród naszych uczniów. Ponadto świętowanie nasze zostało uświetnione uroczystą akademią i występami artystycznymi naszych uczniów. Bardzo się cieszymy, że wspólnie mogliśmy wszyscy brać w niej udział.