KONKURS PLASTYCZNY "POWSTANIE WIELKOPOLSKIE OCZAMI UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY"

Fb img 1705048871782

BIEGACZE W ROLI JURORÓW- KONKURS PLASTYCZNY "POWSTANIE WIELKOPOLSKIE OCZAMI UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY"

Współorganizowanie Biegu im. Bohaterów Powstania Wielkopolskiego to dla nas wielkie wyzwanie i zaszczyt. Zawsze staramy się, aby uczestnicy biegu dobrze się u nas czuli oraz mogli przekonać się o tym, że kultywujemy pamięć o Patronach naszej szkoły. Tym razem VIII edycji biegu towarzyszyła wystawa prac konkursowych uczniów, których tematem było Powstanie Wielkopolskie i jego bohaterowie. Różnorodność materiałów i kreatywność w ujęciu tematu zaskoczyły i zachwyciły zwiedzających wystawę biegaczy, którzy tego dnia byli także jurorami i oddając głosy wyłonili zwycięzców konkursu.

Wszystkie prace bardzo się podobały i jurorzy- biegacze mieli niemały dylemat, ponieważ mogli zagłosować tylko na jedną pracę. Ostatecznie laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Konrad Pieszak z kl. 2 WMA (figura Powstańca)
II miejsce ex aequo - Natasza Szulda z kl. 2 CU (makieta bitwy o pocztę) oraz Rozalia Orchowska z kl. 3 LT (portret Powstańca na szkle)
III miejsce - Zuzanna Koralewska z kl. 2LT (złoty medal z Krzyżem Powstańczym)
IV miejsce - Wiktoria Wachowska 1BLT (wyszywany portret Stanisława Taczaka)
Organizatorami konkursu i wystawy byli Aneta Włodarczyk, Paweł Olszewski i Joanna Kowalewska