Rocznica Powstania Wielkopolskiego - Święto Patrona

1

Kolejny raz obchodzimy rocznicę Powstania Wielkopolskiego, dziś jednak bardziej to była zbliżająca się rocznica podpisania rozejmu kończącego walki Wielkopolan z Niemcami. Przebieg wydarzeń i wcześniejsze zrywy niepodległościowe przypomnieli nasi uczniowie z klasy II WS, II WKA,  I ALT i II LT. Nasza szkoła pamięta o poległych Powstańcach, delegacja harcerek, (uczennice z klasy 2 WKA i 1 WF), złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicze na Mogile Powstańców znajdującej się na cmentarzu przy ul. Gnieźnieńskiej. Przy tej uroczystej chwili zostały również ogłoszone wyniki konkursu o Powstaniu Wielkopolskim „Czwórbój powstańczy”.

Miejsce I zajęła drużyna z klasy 3 LT, w składzie: Szymon Socha, Oliwier Lasecki i Filip Groblewski.

Miejsce II zajęła drużyna z klasy I WOA, w składzie: Kacper Jewasiński, Antoni Piechnik i Jakub Kuczerepa.

Miejsce III zajęła drużyna z klasy II LT, w składzie: Mikołaj Haremza, Igor Mizera i Kacper Śliwiński

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z tego wydarzenia.