Szkolenie Barmańskie w Młodzieżowym Centrum Kariery we Wrześni

Messenger creation ce38b2dc 0b93 4029 8ffd 4a04c7ed4da4

Dnia 23.09.2024r w Młodzieżowym Centrum Kariery we Wrześni odbyło się szkolenie Barmańskie dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 (uczestników Hufca Pracy). Młodzież zapoznała się z podstawą pracy barmańskiej - charakterystyką pracy barmana w różnych typach lokali gastronomicznych, sprzętem barmańskim i typami szkła barowego, klasyfikacją poszczególnych rodzajów alkoholi. Pan trener przedstawił młodzieży „ teorię smaku”, aromat a smak, lód i jego znaczenie w koktajlach, charakterystykę poszczególnych metod przygotowywania koktajli. Młodzież przyrządzała bezalkoholowe koktajle warstwowe, różnymi metodami oraz uczyła się technik dekorowania koktajli. Młodzież z dużym zaangażowaniem pozyskiwała nową wiedzę i umiejętności, które pomogą im zwiększyć szanse na rynku pracy. Szkolenie było także niezwykłą zabawą ,która wydobyła z młodzieży mnóstwo kreatywności. Partnerami w realizacji zadania były: Młodzieżowe Centrum Kariery, Hufiec Pracy i ZSZ nr 2 we Wrześni.

Tekst: Alicja Kierzek

Zdjęcia: Alicja Kierzek