Owocowy zawrót głowy „Carving” w Młodzieżowym Centrum Kariery we Wrześni.

Foto 5 carving easy resize.com

Dnia 26.09.2024r w Młodzieżowym Centrum Kariery we Wrześni odbyło się szkolenie z carvingu dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 (uczestników Hufca Pracy). Młodzież poznała historię sztuki rzeźbienia w warzywach i owocach, która sięga Dalekiego Wschodu. Pani trener przedstawiła narzędzia do pracy, podstawowe metody rzeźbienia oraz sposoby przechowywania gotowych już rzeźb. Uczniowie z ogromną starannością wykonali dekorację w warzywach takich jak cebula, cukinia, por i marchew. Owoce takie jak jabłko i melon zamieniły się w piękne owocowe roże. Uczestnicy nauczyli się także, jak wykonać kompozycje wykorzystując połączenie pojedynczych dekoracji. Zajęcia z carvingu były dla młodzieży bardzo ciekawym i pasjonującym spędzeniem czasu, a przy tym nabyli nową wiedzę i cenne doświadczenie. Partnerzy zadania: Młodzieżowe Centrum Kariery, Hufiec Pracy i ZSZ nr 2 we Wrześni.

Tekst: Alicja Kierzek

Zdjęcia: Alicja Kierzek