XXXII Ogólnopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa - Sieradz

20160724 160844 (copy)

XXXII Ogólnopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa im. Antoine'a Cierplikowskiego - Sieradz

24 lipca 2016r. młodzież z ZSZ Nr2 we Wrześni brała udział w XXXII Ogólnopolskim Konkursie Uczniów Fryzjerstwa im. Antoine'a Cierplikowskiego w Sieradzu. Pomimo wakacyjnej pory, dziewczęta - Monika Waleryszak (mistrz szkolący Marzena Kiczka) i Wiktoria Idzikowska (mistrz szkolący Monika Turz) wraz z modelami świetnie przygotowane, stanęły w szranki z najlepszymi młodymi fryzjerami z Polski.

Monika  zdobyła 2 brązowe medale w konkurencjach: fryzura z fal i pierścieni na mokro a'la Monroe i wzorki wycięte na włosach oraz czwarte w konkurencji: plecionki i warkocze na długich włosach. Wiktoria zajęła 6 miejsca w 2 konkurencjach: fryzura dzienna konsumencka oraz plecionki i warkocze.

W konkursach fryzjerskich o randze od ogólnopolskich w górę, istotne są miejsca od 1-6, gdyż zwalniają one podczas egzaminu czeladniczego z wykonywania danej czynności, w której te miejsca zdobyły.

Na pochwałę zasługuje zaangażowanie uczennic, które podczas wakacji nie szczędziły czasu i wysiłku, aby stanąć obok najlepszych młodych adeptów sztuki fryzjerskiej w branży i zrealizować swoje ambicje zawodowe i osiągnąć sukces.

Mariola Musielak