Baner 2018
Orzel

Mistrzostwa Polski Poznań 2016

Logo

Fryzjerzy na Mistrzostwach Polski w Poznaniu

                7 i 8 maja 2016r. siedem  uczennic  Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni  uczestniczyło w Otwartych Mistrzostwach Polski we Fryzjerstwie, które odbywały się na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich i były imprezą towarzyszącą Targom Fryzjersko-Kosmetycznym LOOK. 

                Weronika Gałęzka, Martyna Juszczak, Kinga Kozielska, Angelika Kubas, Karolina Przybylska, Malwina Talarczyk i Patrycja Topolewska zmagały się w konkurencjach mistrzowskich i indywidualnych.  Rywalizowały z zawodnikami z Polski i zagranicy.

                Tym razem nie zajęły czołowych miejsc w poszczególnych klasyfikacjach, ale wierzymy, że uczestnictwo w tak znaczącym wydarzeniu świata fryzjerstwa będzie skutkowało nowymi doświadczeniami, a młode fryzjerki natchnione  inspiracjami, najnowszymi  trendami  będą potrafiły swoją wiedze i umiejętności  wykorzystać  w przyszłości. Nie bez znaczenia jest fakt, że wrzesińscy uczestnicy Mistrzostw Polski  poznali wiele osób, mistrzów fryzjerstwa, mających wpływ na wyznaczanie kierunków obowiązujących w tej dziedzinie.  Mogli też zapoznać się z najnowszymi produktami, narzędziami, aparaturą fryzjerską i technologiami. To bezcenne dla przyszłej pracy w zawodzie.

                W mistrzostwach rozgrywanych w Poznaniu nie zabrakło jednak wrzesińskich akcentów i to medalowych. W konkurencjach dla seniorów, III miejsce we fryzjerstwie męskim, zajął Mateusz Miedziak, absolwent  ZSZ nr 2 we Wrześni,  natomiast  V miejsce w konkurencji  Mistrzowskiej  Damskiej  wywalczyła Patrycja Szymańska , także absolwentka szkoły z ulicy Koszarowej. Gratulujemy!